Järgnevalt on toodud büroo- ja koolimööbli üldise funktsionaalsuse, ohutuse, tugevuse ja vastupidavuse miinimumnõuded. Kvaliteet ja kasutuskulude ratsionaalsus peavad olema parimal moel tagatud. Sealhulgas:
- Kõik materjalid ja tooted peavad olema ohutud, vastama kasutusotstarbele ja olema lubatud kasutamiseks Eestis ja/või ELi riikides ning omama vastavaid sertifikaate/vastavustunnistusi. Vastavuse kinnituseks tuleb esitada akrediteeritud labori või hindaja väljastatud katseprotokoll/sertifikaat. Kehtiva katseprotokolli/sertifikaadi esitamisega kinnitab tootja, et sisustusese või komponent on testitud vastavalt nõutud standardile ja toote konstruktiivseid lahendusi ei ole peale katsetamist muudetud.
- Sisustus peab olema pidama võimalikult kaua vastu ja selle ülalpidamise kulud peavad olema võimalikult väikesed. Kasutatud materjalid peavad olema kergesti puhastatavad ja tervisele ohutud.
- Vältida tuleb teravaid nurki, eendeid, kergesti eralduvaid ja purunevaid osi. Peegeldumise tõkestamiseks on sisustus mati pinnaga. Samasse mööblikomplekti kuuluvad mööbliesemed peavad olema ühesuguse välimusega. Neil ei tohi olla üldmuljet rikkuvaid värvuse erinevusi.
- Sisustuse tootja garantiiaeg peab olema vähemalt 5 aastat. Pakutavate müügiesemete komponendid peavad olema saadaval vähemalt 5 aastat pärast eseme tootmist (garantiiperioodil on tootja kohustatud omal kulul välja vahetama defektsed tooted ja/või toote osad (nt uksehinged, sahtlite siinid, rullikud)).
- Pakutavaid müügiesemeid (ei hõlma sisearhitektuuri projektiga lahendatud eritellimusmööblit) peab olema võimalik jaevõrgust vähemalt 12 kuu jooksul pärast esmast müügitehingut juurde hankida.
Detailsed nõuded sisustusele ja mööblile on valdkondade kaupa välja toodud „Lisa 6, Mööbli ja sisustuse nõuded“.
Nõuded viimistlusele, sisustuse mõõdud jms detailsem info lahendatakse sisearhitektuuri projektiga. Sisearhitekt võib põhjendatud vajadusel kokkuleppel tellija ja kasutajaga sõltuvalt rajatava hoone spetsiifikast ja vajadustest kavandada standardist erinevaid lahendusi, seada täiendavaid nõudeid või osadest nõuetest loobuda. Erilahendused tuleb spetsifitseerida sisustusprojektis.
Tooted peavad olema varustatud eestikeelsete spetsifikatsioonide, kasutus- ja hooldusjuhenditega (antakse tellijale üle koos mööbli paigalduse üleandmise-vastuvõtmise aktiga).
Koolimööbli all mõeldakse peamiselt õpperuumide sisustust. Muude ruumide (õpetajate tuba, vaikne ruum, aula jne) sisustuse puhul tuleb lähtuda nõuetest büroomööblile ja koduvälisele sisustusele.