Hoone ehitusprojekti asendiplaani ja maastikuarhitektuuri osas peab eraldi olema välja toodud nõuded ja lahendused kvaliteetseks väliruumi tagamiseks. Loodav lahendus peab olema tervikliku kontseptsiooniga, säilitades sealjuures maksimaalselt juba kinnistul olemasolevat looduskeskkonda sh kõrg- ja madalhaljastus, pinnase säilitamine. Hoonestusest vaba ala haljastada mitmerindelise ja -kesise taimestikuga, kaasates lahenduse loomiseprotsessi teede ja välisvõrkude projekteerijaid.
Haljastuse rajamisel eelistada asukohale omaseid kasvukoha tüüpe, kodumaiseid taimeliike ning looduslikku mitmekesisuse tagamist. Tulenevalt praktikast pöörata tähelepanu järgmistele kategooriatele: rajatav välivalgustus peab looma turvalise ja atraktiivse keskkonna, vältides sealjuures valgusreostust. Kinnistul olev väliinventar peab olema funktsionaalne, vandalismikindel ja arvestama ilmastikutingimustega ja võimaldama lihtsat igapäevast hooldust (sh prügikastide tühjendamist). Arvestada kõikide aastaaegade spetsiifikaga, sealjuures talihooldusega (ala kasutamise võimalus, lumekoristus), suvehooldusega (kuumaperioodid, soojussaarte tekkimise vältimine) ja ülemineku aastaaegadega. Oluline on sademevee maksimaalne looduslik immutamine pinnasesse ning selle kasutusse suunamine kohapeal. Toetada keskkonnasäästlike liikumisviise, luues alale mugavaid ja turvalisi katusega tõuke- ja rattaparklaid. Kasutada meie välitingimustesse sobivaid katendeid, mis on pikaealised, väldivad imiteerivaid tehismaterjale ning mille hooldus ning kasutusotstarve on arvesse võetud (st. on arvestatud jäävihma, rahe, suurte miinus- ja soojakraadidega).
Tellija roll on kaasata valdkonna eksperte kvaliteetse väliruumi tagamiseks nii projekteerimise, ehitamise kui halduse faasis. Projekteerimise raames luua eraldi dokument, mis käsitleb selgelt ja arusaadavalt loodud väliruumi hooldusvajadust- ja nõudeid. Väliruumi osa tuleb lahendada kõigis projekteerimisetappides kuni tööprojektini.